2009 m.-2011m. Grundtvig mokymosi partnerystės projektas – “Kartų susiliejimas slaugoje”

2009 m.-2011m. Grundtvig mokymosi partnerystės projektas – “Kartų susiliejimas slaugoje”

Švietimo mainų paramos fondas,
Mokymosi visą gyvenimą programa
Grundtvig mokymosi partnerystės projektas: „Sandwich Generation and integenerational caring – Kartų susiliejimas slaugoje“ Nr.LLP-GRU-MP-2009-LT-00049.

“Kartų susiliejimas slaugoje” (“Sandwich Generation and integenerational caring”)

Projekto pradžia: 2009

Projekto trukmė: 2 metai

Projekto partneriai: Italija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Lietuva

Apie projektą:

Šis projektas skirtas: asmenų susidūrusiu su pagyvenusių, negalinčių savimi pasirūpinti asmenų globa, bei slauga. Tai tarptautinis projektas, apimantis partnerius iš 4 šalių: Italijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Lietuvos. Partnerystės tikslas, dalinantis šalių patirtimi ir bendradarbiaujant kartu ieškoti įvairių sprendimo būdų, kurie padėtų sunkumų ištiktiems žmonėms geriau jaustis, bei suteikti reikiamą ir tinkamą pagalba.

Projektas – “Kartų susiliejimas slaugoje”, skirtas neformaliam mokymui, moterims ir vyrams, kurie yra atsakingi už pagyvenusius, negalinčius savimi visapusiškai pasirūpinti artimuosius, gimines. Slaugytojai ir besirūpinantys asmenys dažniausiai susiduria su dvejomis pagrindinėmis problemomis:

  • Daug įdomios patirties prarandama todėl, kad slaugytojai stokodami užsienio kalbos žinių, nėra pažįstami su diapazonu praktikų, išvystytų kitose Europos šalyse, kurie yra naudingi ir reikalingi kasdieną susiduriant su silpnais pagyvenusiais;
  • Šitie slaugytojai dažnai netikėtai pakliuvę į sunkią šeimoje situaciją-neįgalaus artimojo priežiūra , kovoja su įvairiomis iškilusiomis problemomis , besirūpindami savo pagyvenusiais giminaičiais ir taip palaikydami savas šeimas. Dėl šios priežasties tradicinės palaikymo grupės yra nenaudingos, nes paprasčiausiai stokojama laiko jose lankytis.

Partnerystės tikslas, rasti sprendimus įvardintoms problemoms. Tarptautiniame lygmenyje organizuojamo seminarai suteiks galimybę dalintis sukauptomis praktikomis, bei informacija, pritaikant ją vietiniame lygmenyje. Kiekvienas partneris dirbs abiejuose lygmenyse. Vietiniame lygmenyje bus organizuojamos grupės, kuriose bus aptartos tos šalies problemos ir galimi sprendimo būdai. Tarptautinėse darbo praktikose vyks bendra diskusija aptariant vietiniame lygmenyje sukauptą informaciją. Svarbiausias tikslas, remiantis tarptautine praktika, sukurti sistemą leidžiančią dalintis sukaupta informacija ir patirtimi tarptautiniame lygmenyje, padarant ją prieinamą tikslinei grupei. Sukurta sistema leis tikslinei grupei pasiekti kompetentingą informaciją, nereikalaujančią papildomo laiko ir didelių pastangų. Internetinio tinklo pagalba bus kuriama sistema leidžianti dalytis informacija. Taip pat informacija bus skleidžiama per vietinius susitikimus, naujienų laikraščius, brošiūras, lankstinukus.

Projekto tinklapis: http://sandwichgenerationlp.wordpress.com/

Lankstinukas lietuvių kalba:
http://sandwichgenerationlp.files.wordpress.com/2010/06/sg_leaflet_lit.pdf

Naujienlaiškiai lietuvių kalba:

  1. http://sandwichgenerationlp.files.wordpress.com/2010/06/sg_newsletter_lit.pdf
  2. http://sandwichgenerationlp.files.wordpress.com/2010/06/sg_newsletter_lit_02.pdf
  3. http://sandwichgenerationlp.files.wordpress.com/2010/06/sg_newsletter_lit_03_web.pdf
  4. http://sandwichgenerationlp.files.wordpress.com/2010/06/sg_newsletter_en_04_web.pdf

Projekto rezultatai:http://sandwichgenerationlp.files.wordpress.com/2011/07/sg_italian_english.pdf

Partnerystės metu vykusių susitikimų akimirkos. Susitikimas Ravenos mieste Italijoje:

Translate »